Hakkımızda

Kurucumuz;

Özel Çiftlik Evi Anaokulunu  tasarlarken, anaokulunun sadece çalışan annelerin çocuklarını bıraktıkları klasik anaokulu anlayışının ötesinde bir yer olmasını hedefledim. Çocukların bakımına ve onların zaman geçirmelerine dayanan, çocuğa rutin gelişiminin dışında fazla bir şey katmayan, en fazla ilköğretim öncesinde bazı kavramların öğretilmesinden ibaret olan klasik anaokulunun günümüzde yeterli olmadığını düşünüyorum. Maalesef bu klasik anaokulu anlayışı, annesi çalışmayan veya bakıcısı olan çocukların, “ne gerek var, evde daha iyi bakılır” denilerek okulöncesi eğitimden mahrum kalmalarına neden oluyor. Halbuki 2-6 yaş, çocuğun kişiliği, kendini algılaması, dünyaya bakışı gibi önemli konuların belirlendiği, gelecekteki eğitim ve çalışma hayatını çok etkileyecek, mutlaka değerlendirilmesi gereken bir dönem  olduğunu düşünüyorum.

Neden Biz?

Özel Çiftlik Evi Anaokulu, çocukta oluşturulacak en önemli tutumun, öğrenmeye devam etme arzusu olduğu bilinciyle kuruldu. Çocukta var olan merak duygusunu sürekli besleyen ve her zaman öğrenen eğitimci kadromuzla, öğrenme ruhunu canlı tutmak üzere yola çıktık.

Özel Çiftlik Evi Anaokulu kurarken kendimize her gün sorduk ve sormaya devam ediyoruz: Çocuk kimdir ve nasıl öğrenir?Farklı bir eğitim mümkün mü? Bu temel felsefi soruların yanıtlarını bulabilmek için önce çocukları tüm duyularımızla dinlemeyi öğrendik. Onlara öğrenme sürecinde başrolü verip, çevrenin her unsuruyla dahil olduğu, sorulardan oluşan bir öğrenme ortamı hazırladık.

Çocuğu dört duvardan doğaya ve toprağa çıkarmayı, öğrenmeyi aktif ve eğlenceli hale getirmeyi , içsel motivasyonunu kazanmış, şükran duygusuna sahip doğaya ve insana saygılı, günlük yaşam becerilerini kendisini yapabilen sonsuz hayal gücüyle “İNSAN” yetiştirmeyi amaçladık.

Çocuğu dört duvardan dışarı çıkarmayı, öğrenmeyi aktif ve eğlenceli bir hale getirmeyi hedefleyen okulumuzda çocuklar çalışmaların çoğunu geniş bahçemizde yaparlar. Eğlenen, yorulan, öğrenen çocuklar için Özel Çiftlik Evi Anaokulu her şeyiyle yeni öğrencilerini beklemektedir.